Informacje o grze – Life Is Feudal: Forest Village

Life Is Feudal: Forest Village – gracze ciągle pytają co wyróżnia ten tytuł od innych gier stategicznych/symulacyjnych i jakie są generalne różnice. Aby się tego dowiedzieć zapraszamy do przeczytania poniższego tekstu z opisem niektórych ciekawych funkcji.

 

Widok i kontrola z pierwszej osoby:

W Forest Village masz możliwość zanurzenia się w zupełnie innym poziomie gry, posiadając własnego osadnika i oglądając swoją wioskę z widoku z pierwszej osoby. Możesz wędrować bez celu i cieszyć się widokiem, pomagać rozwijać swoją wioskę poprzez wykonywanie działań samodzielnie lub wydając polecenia inspirujące innych wokół ciebie.

To jest zupełnia nowy poziom zagłębienia i gry!

 

 

Rozbudowany ekosystem:

Jedną z naszych największych i najbardziej istotnych różnic jest to, że Forest Village posiada bardzo starannie zaprojektowany ekosystem, na który ma wpływ wiele działań – na przykład wycinanie lasów może prowadzić do zaniku wielu ważnych zasobów, takich jak zioła lecznicze i jadalne grzyby. Wędrując zbyt blisko lasu możesz odstraszyć dzikie zwierzęta, które uciekną w głąb lasu z dala od myśliwych.

 

 

Pogoda i zmiana pór roku w czasie rzeczywistym:

Zmieniające się pory roku mają wpływ na wasze miasta: gorące szusze mogą wpływać na plony, podczas gdy drewno opałowe i ciepłe ubrania będą potrzebne w zimie, a bardzo deszczowe dni zmuszą rolników do spulchniania i osuszania gleby. Niektóre surowce są również dostępne tylko w określonych porach roku.

Poszczególne pory roku mają wpływ na plony: w gorące i suche dni rolnicy będą musieli czerpać wodę z okolicznych studni do nawadniania pól. Z drugiej strony, gdy pada deszcz trzeba spulchnić ziemię na polach i stworzyć odpływ.

 

 

Jeżeli nie posiadasz żadnego rolnika pracującego na polach, twoje rośliny będą rosły wolno i twoi ludzie mogą głodować. Różne rośliny mają różne wymagania, należy zauważyć – niektóre rośliny mogą rosnąć w niższych temperaturach a inne będą wymagały więcej ciepłej, słonecznej pogody. Mogą one również wymagać różnej ilości czasu, zanim będzie można je zbierać, oraz będą dawać różne rodzaje i ilości pożywienia.

 

Pełny krajobraz 3D z terraformowaniem:

W pełni trójwymiarowy krajobraz tworzy niezwykłe i ekscytujące wyzwanie dla rozwoju osady. Masz mozliwość wyrównania terenu pod budowę, wypełnienia wąwozów i zmienienia krajobrazu jak tylko ci to odpowiada.

Masz szansę na budowę budynków na nizinach, na szczytach gór lub zboczach – pamiętaj aby utrzymać czynniki środowiskowe i budować schody oraz utwardzać drogi, które pomogą mieszkańcom na dostęp w trudno dostępne miejsca.

 

 

System domów:

Domy, nie tylko zapewniają miejsce do mieszkania twoim osadnikom, ale także mogą wpływać na ich nastrój: dobry dom sprawia, że mieszkający tam osadnicy są szczęśliwsi, a im wyższe szczęście, tym bardziej osadnicy są wydajni w pracy. Na szczycie typów budynków, inne czynniki mogą również mieć wpływ na szczęście mieszkańców, wliczając w to śmierć mieszkańców.

Poziom budynków, wpływa także na szansę poczęcia dziecka. Szansa na poczęcie w małej budzie czy hostelu jest znacznie niższa niż w dużym wygodnym domu! Mniejsze domy wymagają mniej zasobów, jednakże, istnieje wiele czynników o których należy pamiętać, aby utrzymać równowagę.

 

 

Katastrofy:

Podczas burzy piorun może uderzyć w ziemię, co może spowodować katastofę! Jeżeli piorun uderzy w budynek, pożar może zacząć się rozprzestrzeniać – upewnij się, aby mieć to na uwadze przy planowaniu budowy: unikaj nadmiernie podwyższonych obszarów, które mogą narazić cię na większe ryzyko.

Górnictwo i wydobycie zasobów może mieć tragiczne konsekwencje. Jeżeli nie jesteś ostrożny, zwykła kopalnia może doprowadzić do niszczących trzęsień ziemi. Trzęsienia ziemi nie tylko powodują zniszczenie budynków, mogą również przecinać duże obszary drzew. Wzmocnienie ścian kopalni może wymagać znacznych środków, lecz znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia trzęsienia ziemi.

 

 

Rozprzestrzenienie się choroby może również mieć tragiczne skutki. Choroba może być spowodowana oraz rozprzestrzeniać się z różną szybkością przez różne czynniki: 

  • niezmienne jedzenie: aby mieszkańcy byli zdrowi i wydajni, należy zapewnić im jedzenie bogate w witaminy i obejmujące wszystkie grupy żywności – wędliny, pieczywo, owoce i grzyby
  • surowe zimno: trzymaj ludzi z dala od zimna poprzez zapewnienie opału oraz ciepłe ubrania
  • kontakt z chorymi, dzikimi zwierzętami: potrzebujesz myśliwych do ochrony przed chorymi, dzikimi zwierzętami

Myśliwi są również potrzebni do ochrony pastwisk przed wilkami, lisami i innymi zwierzętami, które zrobią sobie przekąstkę z twoich zwierząt. Można również kontrolować populację zwierząt, poprzez zmniejszanie obszaru otaczającego lasu, gdzie grasuje większość zwierząt. Skutkiem między innymi będzie jednak brak mięsa i skór. Jeżeli dzikie zwierzęta znikną całkowicie, twoi mieszkańcy nie będą mieli ubrań ani jedzenia!

 

 

Cechy kosmetyczne oraz wszechstronność:

Istnieje wiele animowanych obiektów, takich jak wiatrak, kamienne studnie i kopalnie rudy (Moderzy gry będą mieli swobodny dostęp do modów animacji – dla budynków, chłopów oraz zwierząt).

Forest Village ma także dynamiczny cykl dnia i nocy (obecnie tylko dla celów estetycznych), przy czym słońce porusza się po niebie w miarę upływu czasu rzucając cień na ziemię.

Jesteś w stanie myśleć z wyprzedzeniem i stworzyć plany na przyszłość. Uprawianie owsa na polach może posłużyć do hodowli, stworzenia mąki lub upieczenia ciasta, utrzymując zadowolenie twoich pracowników.

 

Przyjazne modowanie:

90% skryptów sztucznej inteligencji w grze może być kompletnie zmienione przez moderów – zadania i zarządzanie zasobami, nawigacja, animacje, dźwięki, itp. może być całkowicie zmienione przez skrypty gry (język skryptowy gry to LUA).