Informacje o grze – Life Is Feudal: MMO

Life Is Feudal: MMO – jest to Hardcore Sandbox RPG i MMORPG, osadzony w realistycznym-fikcyjnym średniowiecznym świecie.

Więc co to dokładnie znaczy?

Hardcore

Możliwość swobodnego okradania, wolne PvP, niszczenie podczas oblężeń i napadów, złożony crafting oraz system no target. Są to tylko z niektórych cech, które sprawiają że jest ona bardziej hardcorowa niż casualowy "park rozrywki".

Piaskownica

Piaskownica oznacza, że naszym celem jest stworzenie wirtualnego świata, z własnym zestawem mechanik i zasad, które pozwolą graczom robić wszystko o czym tylko mogli zamarzyć w naszym świecie. Podobnie jak w prawdziwej piaskownicy; z odrobiny piasku, narzędzi i pracy rąk, możesz zrobić cokolwiek o czym pomyślisz – kopać tunele, fosy, budować zamki i przenosić wzgórza.

To są dokładnie te rzeczy, które będziesz mógł robić w grze: możesz kształtować teren w dowolny sposób, podnosić w jednym miejscu a obniżać w drugim.wyrównywać ją pod budynki, kopać tunele, nawet znajdować rudy złóż i je wydobywać. Możesz budować całe podziemne miasta, ponieważ nie jesteś ograniczony szerokością ani wysokością swoich tuneli. Można zrobić ogromną piramidę z przyjaciółmi i wybudować labirynt wewnątrz niej, tak po prostu dla zabawy. Jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia! Prosimy obejrzeć filmy z gry, aby spojrzeć na te aspekty bardziej szczegółowo.

Jeśli nie chcesz mieszkać pod ziemią, możesz wybudować dom dla siebie, całą wieś, miasto a nawet zamek. Możesz również to zrobić w stylu "piaskownicy". Damy ci zbudować całe mury zamku z sekcjami, możesz go zbudować jakkolwiek chcesz. Kto wie, może będziesz pierwszym, który zbuduje wielki mur w naszym świecie. To samo dotyczy budynków – możesz zdecydować się na stosowanie gotowych budynków (takich jak wiatraki, magazyny, kurniki itp.) lub zaprojektować własne wielopiętrowe budynki, kratka po kratce i zbudować je jak chcesz.

MMORPG

MMORPG oznacza massively multi-player online role-playing game. Oznacza to że nie będziesz sam w świecie, będzie dużo więcej innych graczy, którzy będą współpracować z tobą dla wspólnego dobra lub działać przeciw tobie próbując się samemu wzbogacić, cały czas kreując wirtualny świat. Oznacza to również że będzie to system RPG, w oparciu o: limit statystyk i umiejętności, reputacją i bogatym systemem craftingu z innowacyjną koncepcją mini-gier.

Realistyczny-fikcyjny świat

Oznacza to, że gra jest inspirowana czasami średniowiecza (od upadku Rzymu aż do wynalezienia prochu w Europie) i reprezentuje ten okres z jak największym realizmem, jest to głównym celem podczas tworzenia każdego aspektu w grze. Jednak z drugiej strony, historia, wyścig zbrojny, niektóre przedmioty i wyposażenie są fikcyjne. Religia ma większą moc, dzięki czemu, pozwala graczom na natychmiastowe przeniesienie się do swojego domu, aby można było bronić swojej własności przed rabusiami. Więc nie jest to historyczna gra w 100% aspektów, lecz nie będzie elfów czy orków w grze. Jest to hybryda dwóch gatunków, opierająca się bardziej na realiźmie.

Obecnie gra jest w fazie beta testów, oznacza to że jeszcze wiele aspektów jest wciąż do zrobienia.