LiF jest…

Tekst pochodzi z oficjalnej strony Life is Feudal w tłumaczeniu xzg.

"Life Is Feudal" jest unikalnym Sandbox MMORPG'iem.

Po pierwsze, ponieważ jest to niepowtarzalne połączenie cech wielu gier, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Po drugie, ponieważ LiF ma swoje własne unikalne cechy jak mini-gry, formacje, spersonalizowaną alchemię, głód i systemy gotowania, a także inne funkcje, których nie znajdziecie jeszcze w innych grach.

Wielu graczy porównuje LiF do innych gier Sandbox-owych, które pomagają im uzyskać zrozumienie w sprawie niektórych aspektów rozgrywki. Chcemy pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy, więc…

Life jest…

…jak Wurm Online

w zakresie swobodnego terraformowania terenu i budowy tuneli.

ALE:

 • System tuneli w LiF jest w 100% 3-wymiarowy. Tworzenie tuneli przechodzących jeden nad drugim nie będzie jak w Wurm, gdzie tunele tak wybudowane pozostają bez ich naruszenia, lecz trzeba je będzie umacniać.
 • System swobodnego budowania umożliwia umieszczenie wcześniej zaprojektowanego budynku pod dowolnym kątem, co powoduje mniej „blokowe” układy osad.

lifeisfeudalpl

 

…jak seria Mount&Blade

w zakresie fizyki i celowania walki wręcz, na dystans i z wierzchowców.

ALE:

 • Lif jest grą MMORPG, natomiast seria Mount&Blade ma ograniczoną liczbę graczy w trybie multiplayer.
 • LiF posiada innowacyjny system tworzenia, który wnosi nowe aspekty do ogromnych bitew.
 • LiF posiada zaawansowane aspekty walki, takie jak huśtawki całego ciała (uderzenie kogoś stojącego na dwóch nogach, jest znacznie bardziej szkodliwe niż podczas biegania czy skoków), uderzenia combo, aktywne zdolności różnych umiejętności walki, itp.

lifeisfeudalpl

 

…jak Ultima Online

w kategoriach systemu statystyk i umiejętności, ekwipunku i innych aspektów.

ALE:

 • LiF ma oddzielny system statystyk rzemieślniczych i bojowych, dzięki czemu nie musisz tworzyć nowych postaci i wybierać w którą stronę rozwijać swoją postać.
 • LiF jest nowszy i posiada pełen świat 3D, który bardziej cię wciągnie.

lifeisfeudalpl

 

…jak Darkfall Online i/lub Shadowbane

w zakresie PvP, masowych oblężeń i globalnej polityki.

ALE:

 • Koncepcja gry LiF ma na celu ochronę początkujących i pokojowych graczy, przed tymi rządnymi ciągłych walk. Zostanie to osiągnięte głównie poprzez większy wpływ systemu na decyzje podejmowaną przez graczy. Gracze z ujemnym statusem, stracą o wiele więcej punktów statystyk po śmierci, więc należy przemyśleć trzy razy przed zaatakowaniem początkujących.
 • Innowacyjny system walki dostarczy czyste, pozbawione lagów pole bitwy, na którym walka nie zostanie zakłócona przez 3 ze stron konfliktu. Dokładne statystyki będą obliczane i przechowywane w historii rekordów. W efekcie, uczestnicy walk będą mieli solidne podstawy, aby chwalić się zwycięstwami na forum.
 • LiF będzie zawierać poprawki z klasycznych systemów oblężeń dzięki własnemu doświadczeniu z licznych oblężeń w DF i SB.

lifeisfeudalpl

 

…jak EVE Online

w ogólnym zakresie sandbox-owym i masywności.

ALE:

 • LiF oferuje większe zanurzenie się w kontroli swojego ciała postaci, a nie po prostu dając polecenie i obserwując ciągłe animacje.
 • Wiek średniowiecza obecny w LiF musi bardziej przemawiać do ciebie, skoro nadal czytasz tą stronę : )
 • Nie zapominajmy również o innych licznych funkcjach gry.

lifeisfeudalpl